Радо Стойчев: Срещу Русия ще бъде различно

Радостин Стойчев остана доволен, че срещу Естония играчите му са спестили част от силите си Снимка: Getty images

Селекционерът на националния отбор по волейбол Радостин Стойчев призова да не бъдат правени генерални изводи от мача с Естония, с който България си осигури участие в четвъртфиналите на европейското първенство. „Важен беше резултатът. Тези мачове са трудни, защото знаехме, че превъзхождаме съперника и трябваше да спечелим. Не бързайте да правите изводи. Утре мачът ще бъде различен, всичко ще бъде различно. За днес важното беше да победим и стана добре, че успяхме да икономисаме сили", обясни Стойчев.

„Днес, не забравяйте, спечелихме с 3:0. Какво още трябваше да направим? Не можем да бием с 5:0. Играчите играха толкова, колкото беше необходимо, за да затворим мача. Не искам това изобщо да го коментирам. Не ме притесняват грешките в мача днес, важно е утре какво ще бъде. Плюс това аз не се тревожа особено много. Важното е отборът да остане спокоен днес, да се подготвим добре за мача и дадем максимума си утре.

Трудно ще успеем да се изненадаме с Русия, познаваме се много добре. Не знам защо придавате някакъв по-специален смисъл на Владимир Алекно? Това е мач като всички други и то срещу най-добрия отбор, който е в момента в Европа. С него сме работили дълги години заедно продължаваме да сме в добри отношения, но на полето сме съперници", допълни още Стойчев.

„Играхме достатъчно добре, за да спечелим. Успяхме да спестим физическа и психическа енергия, което е беше важното в днешния мач. 3:0 си е 3:0 и това е единственото нещо, което има значение на тези турнири. Мачът на истината е утре. Не сме крили нищо от руснаците.

Мотивацията срещу Естония и срещу Русия няма как да бъде една и съща. Смятам, че сме максимално подготвени след свършената работа до този момент. Винаги можем да направим нещо повече. Готови сме за мача и се надявам да покажем това, което можем и да видим дали то ще бъде достатъчно", заяви капитанът Владимир Николов.

„Отборът на Русия е фаворит, но можем да постигнем победа. Имаме си нашите шансове и трябва да успеем да ги притесним още в началото. Когато играят под напрежение грешат. Ако пък от друга страна вземат предимство в началото на гейма, после ще играят много спокойно и е почти невъзможно да бъдат спрени", допълни още диагоналът.