Седма поредна победа за Борусия в Бундеслигата

Играчите на Борусия (Дортмунд) отново имат повод да ликуват, след като биха поредния гранд в Бундеслигата Снимка: Kicker

Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава убийствената си серия и записа седма поредна победа в Бундеслигата, надделявайки този път над Вердер с 2:0 в мач от XVI кръг.

Така "жълто-черните" имат вече 11 точки преднина пред втория, събирайки 43. Зад тях е Байер след днешата победа като гост на Хамбургер с 32, пред Хановер 06 с 31, Майнц 05 с 30 (но и мач по-малко), Байерн с 26 и др.

След само девет минути игра турският национал Нури Сахин взриви изпълнения догоре "Сигнал Идуна Парк" с перфектно изпълнение на пряк свободен удар от близо 20 метра, въпреки усилията на Визе да спре топката.

Друг национал на своята страна - Шинджи Кагава, съвсем отказа гостите от Бремен двайсет минути преди края. Блашчиковски нахлу отдясно в наказателното поле и стреля към Визе. Вратарят отрази удара, но топката попадна в японеца, който затвърди успеха на Борусия.