Венгер: Леман не е готов за Висшата лига

Арсен Венгер не бърза да рискува с Йенс Леман Снимка: Getty Images
Арсен Венгер не бърза да рискува с Йенс Леман

Завръщането на ветерана Йенс Леман на вратата на Арсенал няма да реши вратарската криза в клуба, смята мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер.

Слабата игра на Мигел Алмуня срещу Уест Бромич Албион породи поредица предположения, че Леман може да е титуляр за гостуването на Блекбълн на 2 април.

Но Венгер заяви, че германецът е далеч от формата, която би му осигурила място в стартовия състав на Арсенал.

"Йенс изглежда като човек, който не е играл от доста време, но е поддържал добра физическа форма - обясни Венгер. - Физическото му състояние е добро, но е позагубил част от реакциите си, както и не е тренирал достатъчно. Дали ще го направя титуляр? Няма сега да мисля по този въпрос, има две седмици пред нас.

Леман не е играл в професионален мач от 8 май 2010, когато беше на вратата на Щутгарт в мача срещу Хофенхайм, завършил 1:1.

А вчера стана ясно, че Венгер отчаяно се е надявал, че Леман ще е на разположение за мача срещу Ливърпул в сряда вечерта. Но 41-годишният вратар се появил в тренировъчната база на Арсенал едва във вторник следобед, подписал договора си и по-късно същия ден отлетял за Германия. След това се върнал в Лондон в четвъртък.

Венгер отказа да критикува Алмуня, тъй като е наясно, че той е единственият вратар, който може да е титуляр. Въпреки че в последния мач на испанеца определено му липсваше увереност и ако Уест Бромич имаше повече шансове за гол, резултатът щеше да е съвсем друг.

Феновете на Арсенал посрещнаха с бурни аплодисменти Леман, който се настани усмихнат на резервната скамейка.

"Посрещането, което ми направиха феновете по време на загрявката на мача беше просто страхотно - хубаво е да знаеш, че публиката не те е забравила - обясни германецът. - Дали все още съм неуязвим? Ще видим."

Може би наистина скоро на Венгер ще му се наложи да провери това.