Германия, Англия и Франция разочароват в контроли у дома

Англия не удържа минималната си преднина срещу Гана и допусна гол в продължението Снимка: Getty Images

Безпощадният състав на Германия в евроквалификационната си кампания разочарова своите фенове в Мьонхенгладбах, загубвайки с 1:2 от гостуващия състав на Австралия в приятелска среща тази вечер.

Въпреки това маншафтът започна сравнително сериозно срещата и дори успя да поведе в резултата в 26-ата минута след красив удар на Гомес от границата на наказателното поле.

Домакините бяха охладени от останалия сам срещу вратаря Карни в 61-ата, а три по-късно колегата му Уилкшър бе точен при изпълнението на 11-метров наказателен удар.

Други две големи имена също разочароваха при своите домакинства. Съперникът ни в евроквалификациите Англия завърши наравно 1:1 с Гана на "Уембли", а възроденият тим на Франция направи безлично 0:0 с Хърватия в Париж.

Нападателят на Ливърпул Андрю Керъл вкара първото си попадение с екипа на "Трите лъва" в 42-ата минута след силен шут по диагонала в наказателното поле.

Африканците обаче стигнаха до равенството в 91-ата минута, когато Гиан бе оставен непокрит в пеналта и прати топката в далечния ъгъл на Харт за кеф на 20 000 свои сънародници на стадиона.

Италия и Португалия пък стигнаха до победи с по 2:0 в своите контроли съответно срещу Украйна и Финландия.

Джузепе Роси в 27-ата и Алесандро Матри в 81-ата минута донесоха успеха за "Скуадра адзура" при визитата на бъдещия домакин на Евро 2012. Четвърт час преди края Астори от Италия бе изгонен за втори жълт картон.

Полузащитникът на Порто Рубен Микаел пък бе авторът на двете попадения при домакинството на скандинавците.

По-рано през деня домакините на Световните първенства през 2018 и 2022 година - Русия и Катар, извъртяха 1:1 в Доха.