Байерн смаза и Херта, Гомес с нови два гола

Марио Гомес (вдясно) вкара поредните си две попадения за баварците, а Бастиан Швайнщайгер (в средата) също се разписа във вратата на берлинчани Снимка: Goal.com
Стражът на Байерн Мануел Нойер не е допускал гол вече 1108 минути! Снимка: Getty images
Стражът на Байерн Мануел Нойер не е допускал гол вече 1108 минути!

Лидерът в Бундеслигата Байерн разгроми с 4:0 Херта и увеличи на 12 мача серията си без допуснат гол във всички турнири.

По този начин вратарят на тима Мануел Нойер увеличи рекорда си на 1108 минути суха мрежа.

Поредни два гола реализира нападателят Марио Гомес, който увеличи сметката си на 10 попадения и води все по-уверено в листата на стрелците в германското първенство.

Като цяло отборът на баварците е изключително резултатен през новия сезон и е отбелязал 25 гола в 9 кръга, което се доплижава до средно по 3 на мач!

Байерн поведе на своите гости от столицата Берлин с 3:0 само за 13 минути, като през второто полувреме Гомес се разписа за втори път след изпълнение на дузпа и фиксира крайния резултат.

Така преди гостуването си на Наполи в Шампионската лига колосът от Мюнхен се сдоби с преднина от с 5 точки пред завърналия се на второто място Борусия (Мьонхенгладбах).

Гладбах завърши 2:2 с Байер, но и това бе достатъчно за Гладбах, за да излезе отборът с точка пред своите съименници от Дортмунд, които вчера победиха Вердер с 2:0 и за кратко заеха втората позиция.

Мачът на Борусия с „аспирините" бе доста атрактивен, като гол от далечно разстояние на Андре Шюрле в 87-ата минута донесе точката за гостите.

Тимът на Щутгарт продължи с доброто си представяне, след като се наложи с 2:0 над Хофенхайм и застана на четвърто място с 16 точки, колкото имат още шампионите Борусия (Дортмунд) и Вердер.