Хуан Мата дебютира с гол за Челси

Хуан Мата дебютира с гол за Челси Снимка: Getty images

Световният шампион с Испания Хуан Мата дебютира с гол за новия си тим Челси. Мата се разписа при успеха на Челси с 3:1 над Норич в среща от третия кръг на Висшата лига. Испанецът се появи в игра в 67-та минута на мястото на Флоран Малуда. В даденото от съдията продължение той отбеляза и третия гол за Челси.  Така Хуан Мата стана 26-ия испанец, който бележи във Висшата лига.

Автори на другите две попадения станаха Жозе Босингва и Франк Лампард от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Рамиреш. Заради фаула си срещу полузащитника вратаря Джак Ръди получи червен картон.

За Норич се разписа Грант Холт. Той се възползва от неразбирателство между Бранислав Иванович и вратаря Иларио, който замества контузеният Петер Чех.

Дебют за Челси направи и още едно от новите попълнения - Ромелу Лукаку. Той бе близо до гол в края на срещата, но ударът му бе избит от резервния вратар на Норич.

Тежка контузия през второто полувреме получи Дидие Дрогба. Нападателят бе ударен с юмрук от Джак Ръди в битка за висока топка. След това Дрогба се приземи лошо и загуби съзнание. В продължение на над 10 минути медицинските лица му оказваха помощ. Накрая той бе изнесен на носилка и с кислородна маска.

Успех записа и другият от грандовете, които игра днес - Ливърпул. На собствения си стадион "Анфийлд" тимът на Кени Далглиш би с 3:1 Болтън. Попаденията за Ливърпул бяха дело на Джордан Хендерсън, Мартин Шкъртел и Чарли Адам. За Хендересън и Адам това бяха и първите им попадения с екипа на Ливърпул след трансферите им по-рано през лятото. Почетният гол за Болтън отбеляза Иван Класнич след страхотен пробив на национала Мартин Петров. Българинът бе титуляр и остана на терена през целия двубой.

В друга среща от кръга Блекбърн записа изненадваща загуба от Евертън с 0:1, след като изпусна 2 дузпи и удари 2 греди. Това бе трето поредно поражение за Роувърс, докато „карамелите" взеха първите си 3 точки за сезона. Победният гол за Евертън дойде от дузпа, отсъдена за изключително спорно нарушение на Кристофър Самба срещу Маруан Фелайни.

Стилиян Петров и неговият Астън Вила направиха 0:0 с Уулвърхемптън в дербито на Мидландс. Българинът игра цял мач, възможности през първото полувреме както да отбележи, така и да асистира, но не постигна успех.

Уигън пък направи най-добрия си старт в историята на Висшата лига след победа 2:0 над Куинс Парк Рейнджърс. За първи път Латикс нямат загуба в три поредни кръга от началото на сезона. Двата гола за победата реализира Франко ди Санто.