Фъргюсън впечатлен от гола на Бербатов

Българинът получи похвали от сър Алекс Фъргюсън след първия си гол във Висшата лига за сезона Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън не спести похвали за попадението на Димитър Бербатов срещу Фулъм. Късно снощи българинът вкара първия си гол във Висшата лига след като се разписа при изразителната победа на Юнайтед с 5:0 на „Крейвън Котидж". Останалите попадения бяха дело на Дани Уелбек, Луиш Нани, Райън Гигс и Уейн Рууни.

Димитър Бербатов се появи като резерва и в последните секунди се разписа с пета след подаване на Антонио Валенсия, а Фъргюсън не скри, че изпълнението на Бербо му е харесало.

"Докосването на Бербатов беше от класа, както и пасът на Валенсия. Рууни също вкара много красив гол, при това в етап от двубоя, в който Фулъм доминираше", заяви мениджърът на „червените дяволи" след срещата.

„Мачовете с този отбор винаги са трудни и доказателството е фактът, че при последните ни три гостувания на "Крейвън Котидж" имахме само 1 точка. Важно беше, че вкарахме ранно попадение, защото това ни позволи да контролираме събитията на терена до почивката", допълни още Алекс Фъргюсън.

Той обаче призна, че контузията, която получи Фил Джоунс е създала известни проблеми на тима. Джоунс бе заменен още в 20-та минута заради травма, същото се случи и на неговия заместник Ашли Йънг. „Контузията на Фил Джоунс ни затрудни, но момчетата се справиха и това говори отлично за тях", призна Фъргюсън.

Той няма да може да разчита на Джоунс за следващите шест седмици като лекарският екип се притеснява, че може да става дума и за счупена скула, която да го извади от игра и за по-дълго. Ашли Йънг пък ще трябва да почива между две и три седмици.