Съдия спря Тотнъм да вземе нещо от "Британия Стейдиъм"

Стоук Сити и реферът попречиха на Бейл и компания да си тръгнат усмихнати от "Британия Стейдиъм" Снимка: Getty Images

Отборът на Тотнъм пропусна възможността отново да се доближи на две точки от Манчестър Юнайтед, падайки с 1:2 като гост на Стоук Сити в среща от XV кръг на Премиършип.

За това обаче голяма вина има и главният съдия Крис Фой, който отчетливо ощети "шпорите" на "Британия Стейдиъм".

Реферът даде дузпа за лондончани, но спести минимум още две за умишлени действия с ръка от страна на бранителите на домакините.

Въпреки това до почивката "грънчарите" имаха надмощие и логично се оттеглиха с преднина от два гола.

В 13-ата минута Питър Крауч се преобори за една центрирана във вратарското поле топка, успя да намери Матю Етерингтън, който на празна врата откри.

Малко преди паузата отново той се разписа за 2:0, като този път асистент бе Джонатан Уолтърс.

Тотнъм упражни сериозен натиск през втората част, който стигна само до спечелената от Лука Модрич дузпа в 62-ата минута, реализирана от Адебайор.

В другия мач от Висшата лига днес бившият наставник на Стилиян Петров в Селтик и Астън Вила - Мартин О'Нийл, дебютира с драматична победа начело на Съндърланд.

"Черните котки" обърнаха Блекбърн с 2:1, след като до 84-ата минута бяха изоставащи в резултата.

Вукчевич даде аванс за "роувърите" малко след четвърт час игра, а Воън и Ларсон в добавеното време зарадваха феновете на "Стейдиъм ъф Лайт".

Така Съндърланд се измъкна от опасната зона и с 14 точки е вече над чертата. Блекбърн продължава да бъде предпоследен с едва 10.