С десет души Байерн преодоля черната си котка Кьолн

Рибери получи червен картон още през първото полувреме
Марио Гомес (в средата) обаче "счупи каръка" срещу Кьолн Снимка: Kicker
Марио Гомес (в средата) обаче "счупи каръка" срещу Кьолн

Звездата на Байерн Франк Рибери бе изгонен при победата на отбора си с 3:0 срещу Кьолн в петъчния мач от Бундеслигата.

Снощи баварците преодоляха дългогодишната си „черна котка" в лицето на „козлите", срещу които нямаха победа у дома от построяването на сегашния си стадион „Алианц Арена" през 2005 година!

На водача в германския шампионат му се наложи да се справя без френския си халф, който през първото полувреме показа чепатия си характер и до 33-ата минута на двубоя получи два жълти картона за стълкновения със защитника Енрике Серено.

Дефанзивната тактика на Кьолн изглеждаше, че ще свърши работа и този път, но в 48-ата минута водещият голмайстор в първенството Марио Гомес отбеляза своето 16-о попадение за сезона.

След това точни бяха още австрийският национал Давид Алаба и Тони Кроос.