Пиронкова с нова загуба още на старта

Цветана Пиронкова записа загуба от Марион Бартоли още на старта в Щутгарт Снимка: tennis-co.org
Цветана Пиронкова записа загуба от Марион Бартоли още на старта в Щутгарт

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова допусна нова загуба още на старта на участието си в поредния турнир. Този път Цвети се препъна в първия кръг в Щутгарт след като отстъпи с 4:6, 1:6 на Марион Бартоли.

Това бе петият турнир, в който Пиронкова губи още първия си мач, от общо девет изиграни през 2011 г. През първите четири месеца на годината пловдивчанката има едва три победи на състезания от веригата на WTA.

В двубоя срещу Бартоли днес Пиронкова започна колебливо, но после стабилизира изявите си и поведе с 4:2. Вместо да доведе сета до успешен край обаче българката се срина, Бартоли от своя страна замени двойните грешки с асове, печелеше точка след точка и след четири поредни гейма се поздрави с успеха в първия сет.

След това съперничката на Цвети спечели още пет поредни гейма и без видими затруднения след още един пробив стигна до крайния успех.

Това бе четвъртата победа за Бартоли срещу пловдивчанката от общо пет изиграни мача помежду им. Единствената победа на Пиронкова бе на турнира "Уимбълдън" през миналия сезон.

Цвети не успя и да защити спечелените в Щутгарт през миналата година 80 точки, което ще доведе до отстъпление от още една позиция в ранглистата през следващата седмица. От понеделник тя ще бъде под №36.

Следващият турнир, в който Пиронкова ще запише участие е този в Барселона на червени кортове. Там тя е поставена под №4 в основната схема.