България с нова победа над Куба във Варна

Станислав Петков с 16 точки и Николай Пенчев с 14 бяха най-резултатните ни състезатели,

Отборът на България постигна нова победа над Куба в зала „Конгресна” във Варна.

Този път възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха с 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:17) гейма, като това бе седма победа в Световната лига за тях.

Националите ни изиграха своя мач №250 в Световната лига, като са едва 10-ият отбор с подобно постижение.

Това е четвърти успех над Куба в група „С” на втора дивизия от Световната лига за националите след двете вчерашната победа и двете в Хавана.

Победата изстреля волейболистите ни на върха в групата със седем победи и три загуби. Куба пък е на дъното с едва три успеха и девет загуби.

Станислав Петков с 16 точки и Николай Пенчев с 14 бяха най-резултатните ни състезатели, а Марио Луис Ривера Санчес завърши с най-много точки за Куба – 13.

Следващите мачове на националите ни ще бъдат на четвърти и пети юли срещу Аржентина отново във Варна.