Сити обърна Юнайтед с два гола на Тевес

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в първи полуфинален мач от турнира „Карлинг къп" в Англия.

Два гола за Сити отбеляза бившият нападател на „червените дяволи" Карлос  Тевес. Аржентинецът се разписа в 42-ата минута от дузпа и в 65-ата минута.

За Юнайтед единственото попадение отбеляза Райън Гигс в 17-ата минута на двубоя.

Българските национали Димитър Бербатов и Мартин Петров не взеха участие в мача.

Бербатов не попадна в групата на Манчестър Юнайтед заради контузията си в коляното, а Петров остана на резервната скамейка за първи път откакто начело на Сити застана Роберто Манчини.

Реваншът е след седмица на „Олд Трафорд", ако Манчестър Сити елиминира Юнайтед  ще се класира за голям финал за първи път от 34 години насам.

В срещата на „Ийстландс" Алекс Фъргюсън заложи на основните си играчи и не пусна предимно резервни футболисти, както правеше в мачовете от турнира досега.

След срещата капитанът на Манчестър Юнайтед Райън Гигс, заяви пред официалния сайт на тима си, че причината за обрата от 1:0 до 1:2 е била дадената от рефера Майк Дийн дузпа, малко преди края на първата част.

„Дузпата бе повратният момент в срещата. Няма две мнения по въпроса. Понякога подобни отсъждания са в наш интерес, друг път не съвсем. Не желая да се изказвам по въпроса дали съдията е бил прав или не, а просто казвам, че в този момент всичко придоби съвсем друг характер на терена".