Манчестър Сити разгроми Фулъм пред Марадона

Пабло Сабалета и съотборниците му от Манчестър Сити разбиха Фулъм с 4:1 пред погледа на Диего Марадона Снимка: getty images

Отборът на Манчестър Сити постигна категоричен успех с 4:1 при гостуването си на Фулъм в двубой от 14-ия кръг на Висшата лига. Срещата се игра пред погледа на аржентинската легенда Диего Марадона, а в герои на мача се превърнаха неговите сънародници Карлос Тевес и Пабло Сабалета, които бяха в основата и на четирите попадения.

Тевес вкара първия си гол оше в началото на срещата, когато остана сам срещу Марк Шварцер, въпреки че при паса на Гарет Бати към него останаха сериозни съмнения за засада. Пабло Сабалета бе точен след лошо изчистена топка от Деймиън Дъф и страхотен изстрел в горния десен ъгъл. След това Яя Туре бе изведен в наказателното поле от Тевес и с диагонален удар прати кълбото в мрежата.

В 63-та минута отново двамата аржентици в състава на "гражданите" се озоваха в центъра на събитията и изработиха четвърто попадение за тима си. След центриране от корнер топката попадна в Сабалета, който стреля от дистанция, кълбото се отби в крака на Тевес и влетя неспасяемо във вратата на Шварцер. Почетното попадение за Фулъм вкара Золтан Гера.

С този успех Ман Сити се изкачи на четвърта позиция в класирането, на три точки зад лидерите Челси и Манчестър Юнайтед.

В другата среща от кръга, играна днес Блекбърн зарадва новите си индийски собственици с победа. На своя "Иууд Парк" "синьо-белите" надиграха с 2:0 отбора на Астън Вила. С два гола се отличи норвежкият полузащитник Мортен Гамст Педерсен.

За отбора от Бирмингам заради контузия не игра Стилиян Петров. Педерсен откри резултата в добавеното време на първата част след изпълнение на свободен удар и грешка на вратаря Брад Фрийдъл. В 66-ата минута на двубоя норвежецът се разписа от близка дистанция след асистенция на защитника Райън Нелсън, оформяйки крайния резултат 2:0.

След тази победа Блекбърн се изкачи на 11 място в класирането и вече има актив от 18 точки. Астън Вила се намира на 13 позиция със 17 точки.

В петък Блекбърн бе закупен от индийската фирма Венкис за 54 милиона паунда. Преди началото на двубоя между Блекбърн и Астън Вила новите собственици Баладжи Рао и Вентакеш Рао бяха посрещнати с овации от запалянковците на "синьо-белите".