Лукойл Академик подцени Остенде и загуби

Задачата за Лукойл Академик да продължи в Европа напролет изглежда доста тежка

Баскетболният Лукойл Академик допусна изненадваща домакинска загуба от пълния аутсайдер в група "D" на "Юрокъп" Остенде.

"Студентите" видимо подцениха белгийските си гости и логично загубиха със 77:83 в последния си европейски мач в зала "Арена Армеец София" за тази година.

За да прескочи груповата фаза, българският тим ще се надява на успех на Валенсия срещу АСВЕЛ по-късно тази вечер, както и на задължителна победа срещу французите идната седмица.

Лукойл Академик започна по-добре срещата и след първите десет минути имаше преднина от четири точки.

Във втората четвърт обаче Остенде превъзхождаше, успя да изравни при 36:36, за да доведе нещата до 45:39 в своя полза преди паузата между двете полувремена.

Оттук до финалната сирена гостите не изпуснаха водачеството, като в самия край възпитаниците на Йовица Арсич сведоха своя пасив от само две точки, но не намериха сили за пълен обрат.

Най-резултатен за нашите бе Бруно Шундов (14 точки и 3 борби), а Божидар Аврамов и Тодор Стойков добаавиха съответно по 13 и 11 точки.

Далеч под своето ниво бяха двамата американци Брандън Хийт (8 точки) и Ламонт Мак (4), въпреки че заедно със Стойков останаха най-дълго на игрището.

Номер 1 за Остенде стана Крис Букър, приключил срещата с 18 точки и 7 борби.