Майкъл Карик: Нямаме извинение за мача с Базел

Бербатов имаше половин шанс за гол, обясни Карик Снимка: Getty Images
Бербатов имаше половин шанс за гол, обясни Карик

Майкъл Карик призна, че той и колегите му от Манчестър Юнайтед нямат извинение за играта си срещу Базел в домакинството им в Шампионската лига, в което домакините се спасиха с гол в последната минута на Ашли Йънг, който оформи крайното 3:3.

Все пак, халфът на Юнайтед обясни, че той и колегите му са очаквали повече от самите себе си в този там.

"На почивката си говорехме, че мачът далеч не е свършил - обясни Карик. - За нас беше шок - поведохме с 2:0 и после стана 2:3, изведнъж изоставахме. Нямаме извинение, ние сами се провалихме в този мач. Все едно не бяхме ние на терена.

"Единственото, което ни оставаше беше да продължим да се борим, до самия край, да се надяваме, че ще вкараме и така стана. Дори можехме да спечелим - Бербатов имаше половин шанс да вкара. Но това щеше да е прекалено. Все пак съм доволен, че не загубихме."

Юнайтед спечели две точки в първите си два мача в Шампионската лига и сега Карик и компания ще играят два пъти с румънския Оцелул. Карик обясни, че двете победи срещу румънците са просто "задължителни".