Шампионите с първа загуба в Бундеслигата

Босненецът Сеад Салихович (вторият в синьо) отбеляза победния гол за Хофенхайм срещу Борусия (Дортмунд) Снимка: Daylife.com

Хофенхайм нанесе първа загуба на шампионите Борусия (Дортмунд), побеждавайки ги с 1:0 във II кръг от новото първенство на Бундеслигата. Единствения гол в мача отбеляза босненецът Сеад Салихович, който се разписа от пряк свободен удар в началото на мача. До края натискът на „жълто-черните" не даде резултат и така изненадата на кръга стана факт.

Грандът Байерн успя да извоюва първа победа през новия сезон, след като се наложи с 1:0 като гост на Волфсбург. Баварците взеха трите точки доста щастливо с попадение на бразилския бранител Луис Густаво чак в добавеното време на мача. Тимът от Мюнхен стартира кампанията доста слабо преди седмица, губейки у дома с 0:1 от Борусия (Мьонхенгладбах).

Овациите в досега изиграните шест мача от II кръг заслужи отборът на Шалке, който разби с 5:1 Кьолн, като хеттрик реализира Клаас-Ян Хунтелаар. Гостите поведоха още в 12-ата минута чрез национала Лукас Подолски, но холандският стрелец изравни към края на първото полувреме и след почивката категоричният обрат стана факт.

Във Втора Бундеслига българинът Димитър Рангелов се разписа за победата на своя Енерги с 2:0 като гост на Алемания. Така в момента отборът от Котбус дели с още два тима второто място във временното класиране с 9 точки от четири кръга. Един от тях е Гройтер, чийто футболист е Асен Караславов. Той също спечели победа като гост - с 0:1 в Падерборн, но нашият защитник остана на резервната скамейка през цялото време. Дуисбург на Валери Домовчийски приема утре Ханза.