Юнайтед за малко да развали празника на сър Алекс, Ливърпул се дъни на "Анфийлд"

Феновете на Манчестър Юнайтед отдадоха чест на своя велик мениджър Снимка: Getty Images
Феновете на Манчестър Юнайтед отдадоха чест на своя велик мениджър

Манчестър Юнайтед продължи с неубедителните си игри напоследък, като стигна до измъчена победа с 1:0 над Съндърланд на "Олд Трафорд" в мач от XI кръг на Премиършип.

Отново като цяло липсваха настроение и идеи в играта на "червените дяволи", като единствено далеч по-ниската класа на съперника им позволи отново да постигнат пълен успех.

А настроението бе повече от приповдигнато преди срещата. Мениджърът на шампионите Алекс Фъргюсън чества своята 25-годишнина, откакто пое тима, и с когото постигна фантастични успехи, печелейки уникалните 37 трофея.

В негова чест едната от централните трибуните бе прекръстена на трибуна "Сър Алекс Фъргюсън". Освен това бе опънат дълъг транспарант, на който се четеше: "Невъзможната мечта, която сър Алекс за 25 години направи възможна".

Попадението за Юнайтед падна в самия край на първото полувреме. Нани центрира от ъглов удар към близката греда, където се намираше Дани Уелбек. Нападателят обаче не игра с топката, която изненада Уес Браун и той я прати в собствената си мрежа.

Ливърпул направи изненадваща грешна стъпка на "Анфийлд", постигайки само 0:0 срещу новака Суонзи в друг мач по същото време.

Така мърсисайдци позволиха да бъдат застигнати и изравнени по точки с Арсенал, който на свой ред победи с лекота Уест Бромич с 3:0. Точни за "артилеристите" станаха Робин ван Перси, Томас Вермаелен и Микел Артета.

Нюкасъл и Челси останаха на третото и четвъртото място, след като надделяха съответно над Евертън и Блекбърн. "Свраките" се наложиха с 2:1 на "Сейнт Джеймсис Парк", като особено красиво бе попадението на Райън Тейлър в 29-ата минута.

Той отправи страхотен "падащ лист", който се удари в гредата и падна в левия ъгъл на Хауърд, и който спокойно може да кандидатства за най-красиво попадение на сезона.

Челси пък стигна до 1:0 при визитата си на "Иууд Парк" и отново се върна на пътя на победата след неколкоседмична пауза.

В последния мач този следобед Астън Вила надигра с 3:2 Норич, като Стилиян Петров остана на терена до 76-ата минута.