Лацио тресна Палермо преди Битката за Рим

Футболистите на Лацио поздравяват Джузепе Скули (с номер 77) за двете му попадения във вратата на Палермо Снимка: Getty Images

Съставът на Лацио се наложи с 2:0 над Палермо у дома в последния мач от XXVIII кръг на италианската Серия "А".

Така "орлите" останаха на 4-ата позиция във временното подреждане с актив от 51 точки и вече мислят за следващата седмица, когато ще се изправят срещу големия си съперник Рома в поредното издание на Битката за Рим.

От своя страна Палермо запази 8-ото си място с 40 точки, като това бе четвърто поредно поражение в Калчото.

Двубоят на "Олимпико" бе решен в самото начало. Не бяха изтекли и седем минути, когато бившият футболист на Дженоа Джузепе Скули бе изведен от Кристиан Ледесма и наказа вратаря на гостите.

След още 11 отново той получи удобна топка от Ледесма и с глава преодоля лошо излезлия Сиригу за 2:0.

Опитът на Палермо да се върне в двубоя удари на камък, въпреки че положения пред вратата на Муслера не липсваха.

Така сицилианците, които очевидно не могат да се отърсят от шока от миналия уикенд, когато паднаха с 0:7 от Удинезе вкъщи, ще чакат следващия кръг, за да се опитат да спрат кошмарната си серия.

Тогава обаче задачата ще им бъде доста трудна, тъй като ще им гостува лидерът в класирането Милан.