Арсенал отнесе Нюкасъл за "Карлинг Къп"

Никлас Бендтнер вкара едно от четирите попадения за Арсенал срещу Нюкасъл за "Карлинг Къп" Снимка: SkySports

Английският Арсенал продължи със силното си представяне през последните седмици и след победи в Шампионската лига и Висшата лига записа успех и в турнира за Карлинг Къп. Късно снощи в среща от осминафиналите на надпреварата „артилеристите" разбиха с 0:4 Нюкасъл като гост.

Тимът на Венгер поведе в края на първото полувреме с автогол на вратаря на Нюкасъл Крул. През втората част футболистите на Арсенал тотално доминираха на терена и съвсем заслужено вкараха още три безответни гола в мрежата на домакините. Тио Уолкът бе точен на два пъти, а другото попадение вкара Никлас Бендтнер.

В другите два мача от снощи Астън Вила и Уест Хем постигнаха трудни победи съответно с 2:1 и 3:1 и то след продължения. Вила се наложи над Бърнли, а лондончани взеха успеха срещу Стоук Сити.

Тимът на Жерар Улие, в който участие не взе Стилиян Петров заради контузия, реализира късно попадение в 86-ата минута чрез Хески, но въпреки оставащото малко време до края допусна изравняване. В продълженията обаче Стюърт Даунинг вкара нов гол, който се оказа решаващ. Малко преди края на продълженията домакините от Вила останаха и с човек по-малко след червения картон на Албригтън.

В другата среща „грънчарите" от Стоук поведоха на „Болейн граунд" с попадение на Джоунс още в шестата минута на мача, а Скот Паркър върна своя тим в играта шест минути преди края на редовните 90. Така мачът бе решен след продължения, в които Да Коста и Обина вкараха, за да сложат точка на спора.