Отборите на Манолев и Божинов бият, пак "хикс" за Миланов

Станислав Манолев отново получи доверието на треньора на ПСВ Снимка: Getty Images
Станислав Манолев отново получи доверието на треньора на ПСВ

Успешното представяне в Лига Европа на отборите, където се състезават български национали продължи и във втория кръг от груповата фаза на надпреварата.

Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при гостуването на Рапид в Букурещ. "Филипсите" се наложиха с 3:1 над своите домакини, като попедните две попадения паднаха след 89-ата минута.

Така холандският гранд добави нови 3 точки и вече с 6 окупира еднолично върха във временното класиране на група "C".

Не по-малко драматичен бе другият мач тук, в който полският Легия (Варшава) стигна до 3:2 над Апоел (Тел Авив) след драматични обрати в полската столица.

Очаквано като титуляр за Васлуй започна и Живко Миланов. Румънският вицешампион посрещна швейцарския ФК Цюрих, но стигна до второ поредно равенство 2:2 в група "D".

В другия мач, който се явяваше дерби, Спортинг (Лисабон) удари Лацио с 2:1 на "Жозе Алвеладе" и продължава перфектния си поход.

Валери Божинов отново бе оставен на резервната скамейка и така и не получи шанс за изява за домакините.

И трите гола паднаха преди почивката, като Волфсвинкел и Инсуа вкараха за "лисабонските лъвове", а Мирослав Клозе се разписа за лациалите.

Червеният картон на Инсуа даде шанс на гостите за постигане на поне частичен успех, но те не успяха да се възползват.

Тотнъм се разходи по нервите на своите фенове при наглед лесния домакински мач срещу ирландците от Шамрок Роувърс. Първото полувреме изненадващо приключи без голове.

Още по-сензационно стартира второто, когато гостите от Ейре откриха резултата. В рамките на само 5 минути обаче "шпорите" нанизаха три попадения, с което си свършиха работата.

В ранния мач от тази група "A" Рубин и ПАОК не излъчиха победител, завършвайки 2:2 на стадиона в град Казан.

Мултимилионният състав на Пари Сен-Жермен изигра доста несериозно гостуването си в Билбао срещу местния Атлетик и загуби само с 0:2 в двубой от група "F". С този успех баските станаха безапелационен лидер с 6 точки.

От загубата на парижани пък се възползва Ред Бул (Залцбург), отнесъл с 3:0 абсолютния аутсайдер тук Слован (Братислава).

Доста интересна изглежда ситуацията в група "E", където Стоук Сити изпревари Бешикташ след трудна победа с 2:1.

Динамо (Киев) пък стигна до второ реми след 1:1 на терена на Макаби (Тел Авив).

Стандард (Лиеж) спечели изненадващо категорична победа с 3:0 над ФК Копенхаген и заплете интригата в група "B". Там като аутсайдер се обособи украинският Ворскла след второто си поражение, този път от Хановер.

Следващите двубои от груповата фаза на Лига Европа са на 20 октомври.