Ювентус стартира вихрено в Серия "А", Рома се дъни насред Рим

Опитните Дел Пиеро и Пирло вдъхновиха по-младите си колеги за изразителната победа над Парма Снимка: Getty Images

Амбицираният до краен предел да върне старата си слава през новия сезон тим на Ювентус започна убедително участието си в Серия "А".

"Бианконерите" посрещнаха състава на Парма на своя чисто нов и изпълнен с 55 000 тифози стадион и го победиха с категоричното 4:1.

Щефан Лихтщайнер откри за торинския гранд още в 17-ата минута, след като бе изведен от Андреа Пирло сам срещу вратаря.

Резултатът бе удвоен в 58-ата минута от национала Симоне Пепе, като този път асистенцията бе на другия опитен играч в отбора Алесандро Дел Пиеро.

Резервата Артуро Видал направи 3:0 с красив шут от въздуха в 73-ата, а Пирло осъществи втори гениален голов пас за още по-гениалното отиграване на Клаудио Маркизио от воле.

Гостите от Парма успяха да отбележат почетно попадение в добавеното време, когато Себастиан Джовинко изпълни точно дузпа. За нарушението червен картон получи Паоло Де Челие.

Треньорската кариера на Луис Енрике начело на Рома започна с фалстарт след изненадващо домакинско поражение с 1:2 от Каляри.

Даниеле Конти откри за гостите в 68-ата минута, а малко след това Хосе Ангел Валдес бе изгонен, с което съвсем утежни задачата за "вълците".

Ел Кабир направи 2:0 в добавеното време, а секунди преди последния съдийски сигнал Даниеле Де Роси се разписа за Рома.