Тотнъм елиминира Лийдс от ФА Къп

Тотнъм победи с 3:1 като гост Лийдс в мач-преиграване от четвъртия кръг на турнира ФА Къп и се класира за 1/8-ина финалите на надпреварата.

Хеттрик за „шпорите" вкара нападателят Джърмейн Дефоу.

Дефоу се разписа в 37-ата минута, 73-ата и в 94-ата минута. За Лийдс отбеляза Лусиано Бекио в края на първото полувреме.

Така Лийдс, който в предишния кръг елиминира Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд", а в първия мач с Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" в Лондон направи 2:2, приключи участието си в най-стария футболен турнир в света.

След мача мениджърът на Лийдс Юнайтед Саймън Грейсън заяви, че след отпадането от ФА Къп, основната цел пред неговия отбор е да спечели промоция за второто ниво на английския футбол Чемпиъншип.

„Представихме се много добре срещу Тотнъм. Доволен съм, тъй като „шпорите" са един от добре представящите се отбори във Висшата лига. Вярвам, че ще успеем да спечелим промоция в края на сезона", каза Грайсън.

В следващия кръг на турнира ФА Къп Тотнъм ще играе срещу Болтън.