Франция с грешна стъпка на старта

Франция и Уругвай завъртяха 0:0 Снимка: getty images
Франция и Уругвай завъртяха 0:0

Един от тимовете пристигнали с надежди за нещо повече в Южна Африка - Франция загуби точки още със старта на участието си на световното първенство. „Петлите" направиха 0:0 с Уругвай във втората среща от група А.

До средата на първото полувреме и двата тима изпуснаха по една възможност за гол, с което изчерпаха интересните моменти в първите 45 минути. През второто нито Франция, нито Уругвай създаде нещо запомнящо се.

В 81-ата минута скуката на терена беше поразсеяна с изгонването на влезлия като резерва 17 минути по-рано уругваец Николас Лодейро. Той получи втори жълт картон за подкосяване на Бакари Саня.

„От гледна точка на играта е доста разочароващо. Много е неприятно, защото постоянно атакувахме, но не успяхме да отбележим гол. Много съм тъжен, защото състезателите ми не съумяха да се възползват от възможностите, които създадохме. Създадохме доста положения, но не бяхме в състояние да ги завършим. Липсваше ни именно последния пас.

Възможно е да сме били прекалено спокойни и доста неточни в атака. От друга страна нашият съперник се защитаваще много добре, в това отношение те са доста силни. Сигурен съм, че в следващите мачове те ще покажат възможностите си" ", опита да обясни треньорът на Франция Раймон Доменек.

"Честно казано не знам къде беше проблемът. Играхме добре. Нямам обяснение как Уругвай стигна до равенството", коментира Патрис Евра.

"Мачът бе по-сложен отколкото очаквахме. Доволни сме от резултата, но играта, която показахме бе различна от предварително планираната ни. Мисля, че силите в групата са изравнени. Срещу Франция бе невъзможно да покажем технична игра заради някои проблеми с терена. Те затрудниха и двата тима. За нас бе малко по-бавен, отколкото сме свикнали. А заради шума от трибуните е невъзможно да дадем каквито и да било указания на играчите по време на срещата", коментира треньорът на Уругвай Оскар Табарес.