Победи за Лудогорец и ЦСКА

Цесекарите вече мислят за вечното дерби

Лудогорец и ЦСКА спечелиха неделните си срещи от 23-ия кръг на "А" футболна група и статуквото на върха се запази. Шампионите са на първа позиция с 2 точки пред Левски и 6 пред ЦСКА. В следващия кръг е вечното дерби.

Иначе Лудогорец и ЦСКА спечелиха с еднакъв резултат - 2:1. "Зелените" победиха Миньор в Перник, докато "червените" надиграха Славия в столичния сблъсък на "Армията".

Димо Бакалов и Любомир Гулдан се разписаха за разградчани. Почетното попадение за "чуковете" пък бе дело на Александър Александров.

Мачът ще се запомни с множеството грешки, които допуснаха главният съдия Александър Костадинов и неговите асистенти. Лудогорец бе порязан сериозно цели три пъти.

Реферът не отсъди две дузпи в полза на шампиона на България, а освен това гол на Иван Стоянов не бе зачетен заради несъществуваща засада. След мача стана ясно, че Лудогорец ще подаде жалба срещу рефера.

ЦСКА изигра силен домакински мач срещу отбора на Славия, но след куп пропуски и много треперене в края спечели срещата само с 2:1. "Армейците" поведоха в средата на втората част след два гола в рамките на минута чрез Анисе и Делев, а за "белите" се разписа Янко Сандански с гол в 83-та минута.

Много силен мач за "армейците" изиграха Нджонго Присо, Марсиньо и Иван Бандаловски. След двата гола треньорът на "червените" Милен Радуканов реши да замени първите двама съответно със Сержиньо и младия Богомил Христов, което за малко не коства трите точки на тима му.

Отборът на Пирин Гоце Делчев победи с 4:2 Монтана в друг мач от 23-ия кръг на "А" група. Точни за неврокопчани бяха Любомир Витанов, Петър Лазаров, Веско Марчев и Марио Близнаков.

За гостите попаденията бяха дело на Венци Иванов и Йордан Георгиев от дузпа. След тази победа Пирин е 10-и с 27 точки, докато Монтана е последен, 16-ти, с актив от 13 пункта.