Ювентус на полуфинал за Купата на Италия

Отборът на Ювентус е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия Снимка: Getty Images
Отборът на Ювентус е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия

Отборът на Ювентус стана първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия. Късно снощи „бианконерите" се класираха за предпоследния двубой в надпреврата след като се наложиха с 3:0 над Рома в четвъртфиналите.

Попаденията за Ювентус отбелязаха Емануеле Джакерини в 6-та, Алесандро дел Пиеро в 30-та и Симон Кяер, разписал се в собствената си врата в 90-та минута. "Вълците" завършиха мача с човек по-малко, след като червен картон в 68-ата минута получи аржентинският офанзивен халф Ерик Ламела.

За Алесандро дел Пиеро това бе първи гол за сезона и първи за него на новия стадион на Ювентус.

„Изиграхме отличен мач, всички се раздадоха максимално. Не бива да забравяме, че в последните години отпадахме от турнира именно след мачове с Рома. Доволен съм, че най-силно в този двубой играха футболистите, които по-рядко намират място в състава. И разбира се съм безумно щастлив за Алекс дел Пиеро, който отдавна не беше вкарвал гол и се измъчваше много заради това", коментира след двубоя треньорът на Ювентус Антонио Конте.

Съперник на полуфиналите на Ювентус ще бъде победителят от двубоя между Милан и Лацио. Двубоят е утре вечер от 21,45 ч.