Неудържим Кавани вкара три на Милан

Голямата звезда на Наполи Единсон Кавани вкара общо четири гола във вратите на Манчестър Сити и Милан тази седмица Снимка: Getty Images

Повече от успешна седмица изпрати отборът на Наполи. След като преди няколко дни момчетата на Валтер Мадзари стигнаха до престижно равенство срещу Манчестър Сити при дебюта си в Шампионската лига, тази вечер те удариха шампиона Милан в дербито на III кръг на Серия "А".

Най-радостен от всички в състава е уругвайската суперзвезда Единсон Кавани, реализирал и трите попадения в мрежата на "росонерите". Той бе героят за неаполитанците и на "Итихад Стейдиъм", където също се разписа.

Мачът на "Сан Паоло" обаче тръгна по-добре за миланистите. Те поведоха след само 12 минути игра благодарение на много красив изстрел с глава на Алберто Акуилани почти от границата на наказателното поле.

Отговорът на Наполи бе мълниеносен и още в ответната атака след изпълнение на свободен удар топката попадна в Кавани, който от въздуха я прокара между краката на Абиати.

В 36-ата уругваецът порази за втори път целта, като този път при бърза контраатака намери близкия на "червено-черната" врата ъгъл за 2:1.

Милан бе съвсем обезличен в 51-ата минута, когато Кавани по подобие на първия си гол посрещна една топка от воле, за да оформи своя хеттрик и крайния успех.

Така Наполи стана единият от общо четирите тима, които са с пълен актив от 6 точки. "Сините" обаче оглавяват подреждането поради по-добрата си голова разлика. Милан засега е чак 15-и със само спечелена 1 точка.