Валери Божинов завърши сезона с гол

Валери Божинов завърши сезона в серия А с гол

Българският нападател на Парма Валери Божинов завърши сезона с гол за италианския си тим след като се разписа при равенството 1:1 с Каляри в последния кръг на серия А.

Българинът започна като титуляр и отбеляза в 34-та минута, след хубава акция със Себастиан Джовинко. Божинов игра до 67-та минута, когато бе заменен от Фелипе Оливейра.

Двубоят на практика бе без значение и за двата тима след като те си бяха осигурили оставането при най-добрите. След равенството 1:1 Парма и Каляри заеха 12-то и 14-то място с актив от по 46 точки и 45 точки

С ремито Парма продължи традицията да няма победа в Каляри. Последният успех на „дуковете" като гост е от преди 11 сезона. От шест пък Парма не успява да вкара повече от две попадения в този мач.

След двубоя Валери Божинов посвети попадението на сина си Валери Божинов-младши и на настоящата си приятелка Николета Лозанова. "Този гол е за Валери и Николета. Чаках много дълго, за да се разпиша в Италия и сега съм доволен. Поздравих Джовинко, който ми асистира за попадението", заяви пред gong.bg Валери Божинов.

С победа пък приключи сезона вицешампиона Интер. „Нерадзурите" биха с 3:1 Катания. Пацини вкара два гола за Интер в 15-та и 48-та минути, а Нагамото на практика реши всичко в 63-та. Ледесма реализира утешително попадение за гостите, които завършиха 13-ти.