Ди Натале отново бе вдъхновителят на Удинезе, Лацио удари силно Каляри

Вездесъщият Ди Натале отново донесе успех на "зебрите" Снимка: Getty Images
Вездесъщият Ди Натале отново донесе успех на "зебрите"

Неостаряващият капитан на Удинезе Антонио Ди Натале отново помогна на своя отбор за победата с 1:0 над Палермо на своя "Фриули" в двубой от X кръг на италианското Калчо.

34-годишният лидер на "зебрите" отбеляза единственото попадение в мача, с което тимът запази второто си място във временното класиране с актив от 18 точки - с една зад водача Ювентус и с една пред шампиона Милан.

Голът на Ди Натале в 39-ата минута от въздуха бе най-малкото, с което се разминаха гостите от Сицилия заради многото пропуски, направени от играчите в черно-бяло.

Лацио бе безапелационен при визитата си на Каляри и спечели категорично с 3:0, реабилитирайки се пред своите тифози за грешната стъпка срещу Катания през седмицата. Така "орлите" останаха трети с равен брой точки с Удинезе.

Сенад Лулич с красив гол от 25 метра и Мирослав Клозе с глава отблизо нанесоха съкрушителния удар по домакините в края на първата част, с което убиха интригата в сблъсъка.

Томазо Роки пък затвърди класиката за лациалите малко преди да изтекат редовните 90 минути.

В следващия кръг Лацио е домакин на Парма, който победи Чезена с 2:0 на "Енио Тардини" по-рано през деня.

Шестата загуба за гостите от началото на първенство бе фатална за треньора Марко Джанпаоло, който бе уволнен.

Удинезе също ще посреща у дома, като негов съперник е Сиена.

Гвоздеят от програмата през следващия уикенд е титаничният сблъсък между Наполи и Ювентус.

Двубоят на "Сан Паоло" в Неапол е в неделя от 21:45 часа българско време.