Мартин Петров с гол при четвърта поредна загуба на Болтън

Българинът се разписа от дузпа за 1:2 срещу Норич Снимка: Ройтерс
Българинът се разписа от дузпа за 1:2 срещу Норич
Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров поздравява Габриел Агбонахлор за гола му при равенството 1:1 с Нюкасъл Снимка: Getty Images

Мартин Петров се разписа от дузпа за Болтън при загубата с 1:2 у дома от новака във Висшата лига Норич.

Поражението бе четвърто поред за Уондърърс, като след мощния си старт на сезона с 4:0 като гост на Куинс Парк, те паднаха последователно от Манчестър Сити, Ливърпул и Манчестър Юнайтед.

Българският национал реализира от бялата точка първия си гол за настоящото първенство в 64-ата минута след нарушение срещу съотборника му Дедрик Боята. Импулсът от попадението обаче не бе достатъчен за Болтън, тъй като то дойде при резултат 0:2 и след като нападателят Иван Класнич бе изгонен в края на първото полувреме за удар с глава срещу Марк Тиърни.

Стилиян Петров също игра като титуляр за своя Астън Вила при равенството 1:1 с Нюкасъл. Българският капитан остана на терена до 68-ата минута, когато бе заменен от Стивън Айрлънд.

V кръг от Висшата лига се оказа изключително успешен за новобранците в елита, като, освен Норич, и Куинс Парк, и Суонзи взеха победи. КПР се наложи с категоричното 3:0 като гост на Уулвърхемптън, а „лебедите" победиха у дома със същия резултат Уест Бромич.

Днешните мачове не донесоха особено разместване в челото на таблицата, тъй като шест от първите седем отбора ще изиграят срещите си от кръга утре.