Евертън се приближи до мястото на трагичния Арсенал

Свободното падане на Арсенал продължава. След като почти през целия сезон "топчиите" бяха сред претендентите за титлата, сега тимът на Арсен Венгер е заплашен да изпусне дори мястото си в топ 4.

Лондончани претърпяха тежка загуба с 0:3 от преследвача си Евертън, който се доближи само на точка от Арсенал, а на всичко отгоре е и с мач по-малко.

Това бе шеста поредна победа за "карамелите", водени от Роберто Мартинес.

Стивън Нейсмит и Ромелу Лукаку се разписаха през първото полувреме, а след почивката бившият играч на Евертън Микел Артета си заби автогол, за да оформи крайното 3:0 в полза на домакините.

Стивън Нейсмит откри резултата в 14-та минута, след като бе пласиран добре след удар Лукаку, който бе отразен от Шчесни.

В 31-та Ромелу Лукаку удвои с прецизен изстрел. След около час игра Артета, притиснат от Миралас, си отбеляза автогол, а до края ново попадение не падна.

Алекс Окслейд-Чембърлейн и Аарън Рамзи влязоха в опит да променят нещо за Арсенал, но се стигна само до удар в напречната греда на първия.

Лондончани спечелиха скромните 2 точки в последните си 4 мача след две равенства и две поражения.