Славия не успя да затрудни Литекс

Отборът на Литекс се приближи с още една крачка към титлата след успех с 1:0 над Славия Снимка: Sofia Photo Agency

Отборът на Славия не успя да направи услуга на Левски и да затрудни  основния съперник на „сините" - Литекс в опита му да защити титлата си през този сезон.  В мач от 27-ия кръг на А група тази вечер Славия отстъпи с 0:1 на „оранжевите" .

Единственият гол падна в 59-та минута, когато Занев подаде към Цветанов, който стреля, но топката рикошира в краката на Дениран и влезе във вратата на Емил Петров за 0:1. Славия, чийто футболисти през по-голяма част от двубоя се защитаваха, все пак успя да отбележи гол - чрез Жуниор в 73-та минута. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като бе отсъдена засада на футболиста на „белите".

След тази победа Литекс увеличи аванса си пред Левски на осем точки, като ловчанлии имат 68. Славия остава на девето място преди останалите мачове от кръга с актив 32 точки.

„Мачът вървеше към 0:0. И футболистите на Литекс не искаха да атакуват, ние си отбелязахме автогол. През първото полувреме бяхме по-плахият отбор, не разигравахме така, както знаем. След като влезе този нещастен гол, можехме да изравним, да не говоря за друго.

Нямам представа защо бе накъсвана играта толкова много. Преди мача говорехме, че искаме да играем за победа и само за победа. Искахме да направим живота на Ловеч по-черен. Жалко, че не стана. Наистина, от засада е отмененият гол за Славия. Точно отсъждане на съдията.

Ние мислим за всички мачове, които са заложени в нашата програма. Финалът за Купата е на 25, когато дойде време за него, тогава ще говорим. Шест мача без победа, може и да сме в някаква криза. Отборите трудно ни побеждават, ние сами се бием. Мисля, че и срещу Литекс можеше да не падне гол, но ние сами си вкарахме", анализира треньорът на Славия Емил Велев след срещата.

„Интересен, добър мач се получи и заслужено спечелихме трите точки, можеше да вкараме и повече голове, но накрая всичко завърши добре. Нормално е да има напрежение, това е професионално напрежение. В никакъв случай не сме били пренавити или пренапрегнати. За накъсванията виновен е съдията, защото това зависи от него. След като имаме поставен цел да спечелим титлата, трябва да подхождаме подобаващо към всички срещи и да мислим само за следващия мач. На младите не им давам шанс само защото са млади, а защото имат необходимите качества. Тепърва те ще играят повече.

Пак ще повторя, не сме шампиони, има три мача до края и имаме работа, която трябва да завършим. Когато спечелим необходимите ни точки, тогава ще сме шампиони", категоричен бе треньорът на Литекс Любослав Пенев.