Пореден хеттрик на Меси, сензацията АПОЕЛ почти изхвърли Порто

"Лошата" форма на Меси доведе до нов негов хеттрик Снимка: Reuters
"Лошата" форма на Меси доведе до нов негов хеттрик

Най-добрият футболист на планетата Лионел Меси реализира втори пореден хеттрик в рамките на само три дни, разплаквайки този път състава на Виктория (Пилзен) за крайното 4:0 в мач от група "H" на Шампионската лига.

Така каталунците се класираха на теория за 1/8-финалите в надпреварата, оставайки начело в подреждането с актив от 10 точки.

Хеттрикът на Меси е негов четвърти от началото на сезона във всички турнири, както и 14-и въобще в състезателната му кариера до момента.

Домакините от Виктория обаче могат да съжаляват, че не успяха да се разпишат поне веднъж.

Главният виновник за това се казва Милан Петржела, който при 0:0 изкочи сам срещу Виктор Валдес, но ударът му бе отразен от вратаря на "блаугранас".

След почивката при най-хубавата атака на чехите топката бе центрирана към далечната греда, където Петржела необезпокояван опита воле, но встрани от вратата.

Барселона пречупи до голяма степен съпротивата на съперника в 24-ата минута, когато Меси бе спънат от Мариан Чишовски в наказателното поле, което означаваше дузпа за гостите и червен картон за играча на Виктория.

Аржентинецът бе безпогрешен от бялата точка, а в добавеното време на първата част стигна и до втори свой гол след комбинация с Адриано в пеналта и удар по тревата.

В 72-ата минута Куенка центрира отдясно към Фабрегас и той с глава направи резултата класически.

Накрая остана време на Жерар Пике да намери с пета Меси, след което звездата на Барселона преодоля хладнокръвно стража на домакините и опъна мрежата за крайното 4:0.

Поредна бомба бе възпламенена на стадион "GSP" в Никозия, където местният АПОЕЛ взе нов голям скалп в лицето на Порто, побеждавайки го с 2:1 след изключителна драма в последните минути на мача.

Бразилецът Айлтон Жозе Алмейда откри за кипърците в края на първото полувреме от дузпа. Такава бе отсъдена две минути преди края и в полза на "драконите", а Хълк я превърна в гол.

Още с подновяването на играта от центъра играчите на АПОЕЛ се втурнаха напред. Караламбидис намери Густаво Мандука и той на свой ред запали трибуните с победен гол в срещата, изкачила тима на върха в група "G" с 8 точки.

Валенсия заплете интригата за второто място в група "E", след като си върна за загубата от Байер в Леверкузен, печелейки с 3:1 на "Местая".

Така "прилепите" се доближиха на точка зад "аспирините" и съхраниха шансовете си за продължаване в елиминациите напролет.

Жонас изведе валенсианци напред с гол от съблекалните, но Щефан Кислинг възстанови статуквото 30 минути по-късно.

Роберто Солдадо и Адил Рами обаче върнаха испанския тим в играта с попадения след почивката.

В класирането тук продължава да води Челси, въпреки че "сините" завършиха 1:1 на терена на Генк. Рамирес откри за лондончани в 26-ата минута, а Давид Луис пропусна да покачи в 40-ата от дузпа.

От това се възползваха белгийците, които чрез Фосен стигнаха до престижния "хикс".

Такъв бе знакът и на "Емиратс", където Арсенал и Олимпик (Марсилия) не успяха да си отбележат гол и запазиха своите места на върха в група "F".

Рокадата се получи на дъното, където Борусия (Дортмунд) победи минимално Олимпиакос и е вече трети.

В сряда са останалите осем мача от IV кръг в групите на Шампионската лига, като всички те стартират в 21:45 часа.