Балотели не успя да се разпише в дебюта си за Ливърпул
Италианецът обаче спази всички тактически указания на Роджърс
Италианецът се изнерви от пропуските си и Роджърс го смени
Балотели действа много активно в нападение и защита
Роджърс записа мач №100 начело на Ливърпул, а Почетино - първа загуба с Тотнъм този сезон
Съотборниците на Стърлинг го поздравяват след първия гол във вратата на Тотнъм
Стърлинг демонстрира страхотна скорост пред гола
Купеният за 12 милиона лири Морено оформи крайното 3:0
Санчес отново вкара, но Арсенал не спечели
Леонардо Улоа донесе точката на Лестър

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс отбеляза своя мач №100 начело на клуба с победа с 3:0 като гост на Тотнъм, а „червените" демонстрираха, че са загърбили шока от загубата от Манчестър Сити в предишния кръг на Висшата лига.

Марио Балотели дебютира за Ливърпул, не успя да вкара, но изпълни стриктно всички тактически задачи, дадени му от Роджърс, който след мача призна, че за първи път в кариерата си е видял италианеца да пази свой съперник при изпълнение на ъглов удар. Отделно от това Марио хвърли много усилия в защита и успя бързо да спечели феновете на Ливърпул с раздаването си на терена.

Ливърпул си осигури победата с головете на Рахийм Стърлинг в 9 минута, Стивън Джерард от дузпа в 50 минута и на Роберто Морено в 61-ата.

С днешната победа Роджърс вече има 56 успеха в първите си 100 мача начело на Ливърпул, колкото имат и Бил Шенкли и Рафаел Бенитес. Лидер тук е Кени Далглиш с 62 победи.

Тотнъм пък записа първа загуба под ръководството на новия си мениджър Маурисио Почетино.

„Имаме още какво да учим и да подобряваме играта си - обясни след мача Почетино. - В първите 45 минути играхме добре и имахме шансове. Но дузпата, която беше спорна, се оказа решаващият момент. Когато Ливърпул ти води с 2:0 мачът става много труден."

Арсенал не успя да победи Лестър като гост въпреки че поведе с гол на Алексис Санчес в 20 минута, но само две минути по-късно домакините изравниха чрез Леонардо Улоа. Това е втори пореден гол за Санчес в два мача на Арсенал, но той отново се оказа недостатъчен за победата. А второто поредно попадение на Улоа в домакински мач на Лестър донесе втората точка на тима във Висшата лига този сезон. И въпреки, че Арсенал владееше топката в над 70% от игровото време, играчите на новака Лестър имаха повече и по-чисти положения през второто полувреме, но Улоа и Варси не успяха да ги реализират.

В другия неделен мач Астън Вила спечели с 2:1 срещу Хъл Сити с голове на Агбонлахор (14 минута) и Вайман в 36, а гостите върнаха едно попадение чрез Йелавич 16 минути преди края на мача.