Президентът на Дженоа нападна Интер

Гол на Сълей Мунтари донесе минимална победа на Интер срещу Дженоа Снимка: getty images
Гол на Сълей Мунтари донесе минимална победа на Интер срещу Дженоа

Президентът на Дженоа Енрико Прециози нападна Интер след снощния минимален успех на шампионите над неговия тим с 1:0. Босът обвини „нерадзурите" в неспортсменско поведение и бе категоричен, че е изпитал отвращение от последните минути, в които гостите отчаяно са бранили трите си точки.

На другия полюс бе настроението на наставника на Интер Рафаел Бенитес. Показахме характер, бяхме много опасни в атака и имахме преимущество в играта. Доволен съм най-вече че имахме контрол над ситуацията. През второто полувреме, например, не позволихме на домакините да владеят топката. Не мисля, че някой може да ни упрекне за този стил след като той носи резултати", коментира Бенитес. Той допълни, че се надява дербито на този кръг между Милан и Ювентус да завърши наравно.

Единственото попадение снощи вкара резервата Сълей Мунтари. Той се разписа с далечен удар в 45-та минута. С успеха Интер зае второто място в класирането с 18 точки, докато Дженоа е на 9-то с 11 точки.

Със същия резултат Интер измъкна и предишното си гостуване в серия А - на Каляри преди две седмици. Тогава трите точки донесе Самуел Ето'о. В предищния кръг пък „нерадзурите" завършиха 1:1 срещу Сампдория у дома.