ЦСКА би Генчев и Миланов

В предсезонните си контроли ЦСКА постигна пет победи -  срещу Лудогорец (2:0), Черноморец Одеса (1:0), Металург Донецк (1:0), Амкар (3:2), Васлуй (2:1) и само едно равенство - 0:0 с Гурник Забже Снимка: Gong.bg
В предсезонните си контроли ЦСКА постигна пет победи - срещу Лудогорец (2:0), Черноморец Одеса (1:0), Металург Донецк (1:0), Амкар (3:2), Васлуй (2:1) и само едно равенство - 0:0 с Гурник Забже
Станислав Генчев взе капитанската лента на Васлуй през второто полувреме

ЦСКА спечели победа и в последната си контрола от своя подготвителен лагер в Анталия.

Съперник на „червените" бе третият в румънското първенство Васлуй, където играят българите Станислав Генчев и Живко Миланов.

Попаденията за победата на ЦСКА отбелязаха холандското крило Грегъри Нелсън и бразилският таран Мишел Платини от дузпа през второто полувреме.

Мачът бе изключително груб и нервен въпреки характера си на контролна среща и бяха показани общо 3 червени и 15 жълти картона на двата отбора.

Пръв бе изгонен халфът на „армейците" Борис Галчев, който получи втори жълт в 52-ата минута, но Милен Радуканов имаше възможност да го замени с Коста Янев. Любопитно е, че Галчев бе отстранен преждевременно от съдията във втори пореден приятелски мач след нулевото равенство с Гурник (Забже) в събота.

Голямата драма настъпи в 70-ата мин., когато бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Платини. Ударът на Маркиньош от бялата точка на два пъти бе спасяван от словашкия вратар на Васлуй Душан Кучиак и на два пъти съдията нареждаше изпълнението да се повтори заради преждевременно навлезли в наказателно поле играчи. При последвалата разправия реферът изгони нигерийския нападател Бело и самия Кучиак, а Васлуй отказаха да продължат мача и се наложи треньорът на ЦСКА Радуканов да влезе на терена и с познанията си по румънски език да умиротворява обстановката. В крайна сметка за румънците влезе нов страж - литовецът Витаутас Черняускас. Тогава в разрез с правилата на футбола съдията позволи на Мишел Платини да бие за трети път дузпата, въпреки че трябваше да е отново Маркиньош.

В последната минута Васлуй намали резултата с изстрел от пряк свободен на нападателя от Зимбабве Майк Темуаниера.

Двамата българи в румънския клуб играха през целите 90 минути, като през второто полувреме Генчев сложи и капитанската лента, тъй като титулярният капитан - известният бразилец Адаилтон, бе заменен на почивката.