Меси спаси Барселона от първа загуба за сезона

Меси и останалите от Барселона се бореха докрай с баските от Атлетик Снимка: Reuters
Меси и останалите от Барселона се бореха докрай с баските от Атлетик

Барселона измъкна едната точка при очаквано тежкото си гостуване на "Сан Мамес" срещу местния Атлетик (Билбао), завършвайки 2:2 в дербито на XII кръг на Примера дивисион.

Каталунците продължават да бъдат единственият тим в Испания, който все още не познава вкуса от поражението.

Въпреки това загубата за момчетата на Хосеп Гуардиола изглеждаше повече от реална минути преди края.

Двубоят се игра при изключително тежки метеорологични условия и непрекъснат дъжд, който буквално наводни големи площи от терена и затрудни играта най-вече на гостите.

От това се възползваха баските от Атлетик, които на два пъти излизаха напред в резултата.

В 20-ата минута Андер Ерера получи топката на границата на наказателното поле и я насочи с красив фалцов удар в левия на Валдес ъгъл. Така рекордът на стража на "блаугранас" бе оформен на 896 "сухи" минути.

Само четири по-късно дойде отговорът на Барселона. Ерик Абидал центрира отляво към далечната греда, където непокрит бе Сеск Фабрегас и той с глава изравни.

Десетина минути преди да изтекат редовните 90 Масчерано се опита да спаси един тъч, връщайки назад към своя вратар, но изкара топката в корнер.

След неговото изпълнение Абидал подходи доста несериозно и изчисти безотговорно и слабо топката, която се удари в крак на играч на Атлетик и миг преди да навести мрежата се отби от Пике.

Лионел Меси отбеляза своя гол №203 в кариерата в първата минута от добавеното време след груба грешка на вратаря на баските и двама негови съотборници, които предоставиха топката на аржентинеца, за да може да я прати в долния десен ъгъл за 2:2.

По-рано тази вечер Сарагоса и Хихон стигнаха до същия резултат, а "пчеличките" от Райо Валекано нямаха милост срещу Реал Сосиедад за 4:0.