Тоти сам би Лацио, Милан се издъни срещу последния

Тоти отново наказа Лацио, въпреки че бе постоянно тероризиран от противниковите играчи Снимка: Getty Images

Рома спечели голямото дерби на Рим, след като се наложи с 2:0 над Лацио от XXIX кръг на италианското Калчо.

В герой за "вълците" се превърна капитанът Франческо Тоти, реализирал и двете попадения.

Любимецът на феновете на "джалоросите" бе постоянно малтретиран от играчите на Лацио през целия мач.

Той обаче успя да запази хладнокръвие и да открие резултата в 70-ата минута след късо подаване към него от Писаро при един пряк свободен удар и шут от над 20 метра.

Голяма вината за попадението имат футболистите на "небесно-сините" от стената, както и вратарят Муслера.

Натискът на лациалите се засили, но заедно с това и тяхната нервност. Провокирани до голяма степен от Тоти те си заработиха два червени картона.

Първо Принца на Рим бе със Симплисио до лявото флагче на корнера за изпълнение на свободен удар в последните минути. Те обаче се забавиха и това явно изнерви стоящия наблизо Раду, който отиде и удари с глава тъмнокожия играч на Рома.

Малко по-късно Симплисио бе фаулиран в пенала на "орлите", след което Ледесма бе изгонен за бурен протест. Тоти би мощно под гредата от бялата точка за крайното 2:0.

Успехът на "вълците" бе трети над своя градски противник в рамките на този сезон. През есента те се наложиха отново с 2:0, а наскоро отстраниха Лацио с 2:1 и за Купата на Италия.

Милан пропусна възможността да се възползва от грешната стъпка на Интер в петък и да увеличи преднината си на върха, като завърши сензационно наравно 1:1 с последния Бари на "Джузепе Меаца".

Рудолф даде преднина за гостите в 39-ата минута. Това очевидно подразни сериозно сприхавия Златан Ибрахимович, който бе пратен преждевременно под душовете в 73-ата минута.

Въпреки това "росонерите" стигнаха до частичния успех благодарение на Антонио Касано в 82-ата минута след асистенция на Антонини.

Милан продължава да бъде лидер с 62 точки, докато шампионът Интер е с 57.

Удинезе продължи своя възход и вече е 3-ти в подреждането с 53 точки, колкото има и Наполи. Неаполитанците обаче играят по-късно тази вечер срещу Парма.

"Зебрите" се наложиха с убедителното 4:0 като гости на Каляри. Точни за тях бяха Бенатия, Санчес и Ди Натале на два пъти.