Ювентус с равен срещу Ливорно, Парма продължава към дъното

Ювентус завърши наравно 1:1 с Ливорно като гост в мач от 21-ия кръг на Серия „А" и записа пети пореден мач без победа в първенството.

Гостите поведоха с попадение на Антонио Филипини в 26-ата минута, а малко преди почивката Никола Легроталие възстанови равенството.

Ювентус завърши срещата с човек по-малко, след като Фелипе Мело беше изгонен за два жълти картона в 83-ата минута.

Преди двубоя автобусът на Юве катастрофира в една от полицейските коли, които го съпровождаха по пътя от хотела до стадиона. Играчите се разминаха само с уплаха, но няколко полицаи са били ранени и се е наложило да бъдат откарани в болница.

След този мач Ювентус е на 6-о място с актив от 35 точки. Ливорно е 15-и с 23 точки.

В другия съботен мач Палермо победи Парма с 2:1 като домакин. Головете за сицилианците отбелязаха Кавани в 62-ата минута и резервата Симплисио в 87-ата, а за Парма се разписа Биабиани в 72-ата минута. Българският нападател на Парма Валери Божинов се появи в игра едва в 88-ата минута на мястото на Даниеле Галопа.

След този мач Палермо заема пето място в класирането с 37 точки, а тимът на Парма е 13-и с 29.