Реал не победи Еспаньол и Барса е шампион

Кристиано е с празни ръце, Лео - шампион! Снимка: Getty Images
Кристиано е с празни ръце, Лео - шампион!

Реал Мадрид се провали в опита си да вземе три точки като гост на Еспаньол и след 1:1 в Каталуния Барселона вече и математически е шампион на Испания.

Мартин Петров остана на резервната скамейка на Еспаньол и не се появи в игра.

Еспаньол поведе в резултата в 22-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид Серхио Гарсия подаде към Стуани, който отблизо разстреля Диего Лопес за 1:0.

Пет минути по-късно домакините можеха да удвоят своята преднина, когато Стуани излезе сам срещу Диего Лопес, но вратарят на Реал Мадрид спаси.

Съдията Игнасио Иглесиас Виянуева отмени доста спорно гол на Еспаньол в 28-та минута дело на Ектор Морено. Арбитърът отмени попадението заради фаул на Морено срещу Чаби Алонсо, въпреки че и двамата футболисти се държаха в наказателното поле на Реал Мадрид.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 58-та минута, когато Чаби Алонсо центрира от фаул в наказателното поле на Еспаньол, където Гонсало Игуаин засече топката с глава и я прати във вратата на Касия.

Гостите можеха да обърнат развоя на срещата в 70-та минута, когато Кристиано Роналдо стреля от малък ъгъл, но Касия спаси.

Еспаньол завърши мача с човек по-малко, след като Виктор Санчес бе изгонен с директен червен картон в първата минута на добавеното време на срещата заради изключително грубо влизане в краката на Гонсало Игуаин.