Наполи обърна Парма и застана плътно зад Интер

Валери не успя да направи нищо запомнящо се в мача срещу Наполи Снимка: Getty Images
Валери не успя да направи нищо запомнящо се в мача срещу Наполи

Отборът на Наполи победи Парма с 3:1 в последния мач от XXIX кръг на Серия "А".

По този начин неаполитанците останаха на третото си място и вече са на само точка зад шампиона Интер.

Бившият български национал Валери Божинов започна като титуляр за "пармалатите", но в 60-ата минута бе заменен от Креспо.

Паладино откри за домакините в 29-ата след удар от воле при една лошо изчистена топка.

В 52-ата Хамшик бе изпуснат от защитниците на Парма и засече подаване отдясно на Лавеци.

Само четири по-късно самият Лавеци бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля за 2:1.

Задачата за тима на Божинов стана невъзможна, след като в 59-ата минута Галопа бе изгонен.

Крайният резултат бе оформен три минути преди края от Маджо, който се възползва от груба колективна грешка на отбраната на Парма.