Дуетът "Робери" се разигра и върна Байерн на върха

Когато дуетът "Робери" е във форма, Байерн е неудържим!
Двете Борусии разиграха сценария "двама се карат, трети печели" Снимка: Daylife.com
Двете Борусии разиграха сценария "двама се карат, трети печели"

Франк Рибери и Ариен Робен се разписаха по два пъти за победата на Байерн с 4:1 над Вердер и със спечелените три точки баварският колос отново оглави класирането в Бундеслигата.

Това стана възможно заради равенството 1:1 между Борусия (Мьонхенгладбах) и Борусия (Дортмунд), които заемаха първите две места до днес, но бяха изпреварени с една точка от Байерн.

Така в този изключително вълнуващ XV кръг, събрал в преки двубои първите четири отбора в класирането, двете Борусии разиграха познатия сценарий „двама се карат, третият печели".

Съименниците предложиха вълнуващ мач помежду си, като шампионите от Дортмунд поведоха през първото полувреме с гол на Роберт Левандовски, а домакините изравниха в 72-ата минута чрез намиращия се в отлична форма Майк Ханке.

През това време на „Алианц Арена" в Мюнхен вилнееше дуетът „Робери". Французинът бе открил през първата част, но влезлият като смяна Маркус Розенберг върна надеждите на Вердер скоро след почивката.

Ариен Робен, който също влезе като резерва, отново даде преднина на Байерн от бялата точка, а след това Рибери и той повториха упражнението още веднъж, неоставяйки съмнение кой е по-силният тим.

Въпреки загубата, бременци запазиха четвъртото си място в класирането, поне до утре, когато петият Шалке ще изиграе своя мач с аутсайдера Аугсбург.