Интер порази ЦСКА в зрелище на "Лужники"

ЦСКА и Интер сътвориха качествен мач в Москва, който бе спечелен от "нерадзурите" Снимка: Reuters

Трикратният европейски клубен първенец Интер постигна първа победа в груповата фаза на Шампионската лига. "Нерадзурите" се наложиха с 3:2 над ЦСКА (Москва) насред "Лужники" в открит и зрелищен мач от група "B".

Така новият наставник на гранда от Милано Клаудио Раниери стартира победно и в най-силния европейски клубен турнир, след като стори това преди няколко дни и в италианската Серия "А".

Победата за Интер пък бе пета поред от общо пет мача в съперничеството с московските "армейци".

Двубоят започна повече от добре за гостите, след като още в 6-ата минута при едно центриране от ъглов удар Габулов излезе неразчетено и след лошо избита от защитник на "армейците" топка тя попадна на крака на Лусио, който я прати в опразнената врата.

Резултатът бе удвоен в средата на първото полувреме, когато Марио Сарате проби по дясното крило и след прострелно центриране намери свободния Джампаоло Пацини и той подложи крак, за да опъне руската мрежа за втори път.

В добавеното време на първата част Алан Дзагоев върна надеждите на ЦСКА с едно ювелирно изпълнение от пряк свободен удар, не оставило никакви шансове на Жулио Сезар.

Трибуните на "Лужники" се наелектризираха допълнително в 77-ата минута след индивидуалната акция на Вагнер Лав и последвалият му кинжален удар от 15-ина метра в близкия ъгъл за 2:2.

Моментално след това обаче страстите на местните фенове бяха охладени. Камбиасо намери много добре Сарате, който на свой ред моментално обработи топката и я прати неспасяемо в десния на замръзналия на голлинията Габулов, носейки победата за Интер.