Байерн в тройката след разгром над Хофенхайм

Младият Мюлер отбеляза второто попадение срещу Хофенхайм Снимка: Kicker
Младият Мюлер отбеляза второто попадение срещу Хофенхайм

Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми с Хофенхайм и го разби с 4:0 на "Алианц Арена" в мач от XXII кръг на Първа Бундеслига.

Така преди изиграването на всички мачове баварците се изкачиха на трета позиция в таблицата, събирайки 39 точки.

Това бе своеобразно извинение на тима, ръководен от Луис ван Гаал пред феновете след издънката в миналия кръг и допуснатия обрат като гост на Кьолн.

Лидерът при голмайсторите Марио Гомес разпечати вратата на Хофенайм още във 2-ата минута след удар отблизо.

2:0 пък стана след четвърт час игра благодарение на Мюлер и Рибери. Първо немският национал изведе колегата си на добра позиция и той на свой ред стреля. Вратарят отрази удара, но кълбото бе застигнато от французина на аутлинията, който го върна на Мюлер и вече нямаше прошка.

Останалите два гола паднаха през вторите 45 минути и бяха дело на Ариен Робен. В 63-ата холандецът направи резултата класически след хубава солова акция, а в 81-ата оформи крайното 4:0 с фалцов шут от границата на наказателното поле в горния десен ъгъл.

От другите изиграни двубои прави впечатление класическата победа на втория в подреждането Байер (Леверкузен) на терена във Франкфурт, както и тежката домакинска загуба на Щутгарт.