Ливърпул победи, но отпадна

Суарес вкара два гола за Ливърпул снощи, но това не беше достатъчно за крайния успех Снимка: getty images

Ливърпул спечели с 3:1 реванша срещу Зенит (Санкт Петербург), но това се оказа недостатъчно, за да прескочи 1/16-финалите на Лига Европа. В първия мач руснаците победиха у дома с 2:0, а сега голът на Хълк се оказа достатъчен, за да продължат напред с общ резултат 3:3.

Головете за Ливърпул отбелязаха Суарес - в 28 и 59 минути, а едно попадение добави и Джо Алън в 43 минута.

Грешка на Джейми Карагър позволи на Хълк да изведе Зенит напред още в 19 минути на мача, но след това Ливърпул си върна шансовете, основно с брилянтната игра на Суарес, което обаче се оказа недостатъчно за крайния успех.

Играчите на Ливърпул имаха претенции за дузпа, след като малко след почивката Томас Хубокан игра с ръка в наказателното поле на Зенит, но съдията Бьорн Куиперс беше на друго мнение.

В последните минути натискът на Ливърпул доведе до поредица удари срещу вратата на гостите, като с гола последователно се разминаха Стивън Джерард, Джонджо Шелви и Суарес.