Юнайтед отново на колене

Гигс и Де Хеа след автогола на уелсеца.

Манчестър Юн. загуби с 1:2 гостуването си на Съндърланд в първия мач от полуфиналите на турнира за Купата на лигата и записа трето поражение в рамките на една седмица за първи път от 22 години насам.

За последно "червените дяволи" бяха в същото положение през април 1992-а. "Това не се бе случвало отдавна на Манчестър Юн.", отчете очевидното Дейвид Мойс след двубоя.

Отборът пък нямаше три поредни загуби от 2001-а, но тогава тимът на Сър Алекс вече си бе осигурил титлата - също трета поредна.

Опитният Райън Гигс си отбеляза автогол на "Стейдиъм ъф Лайт" в самия край на първото полувреме.

Равенството беше възстановено още в началото на втората част, когато Неманя Видич надскочи всички в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар и с глава направи 1:1.

В 63-та минута Фабио Борини изведе Съндърланд напред от спорна дузпа.

Силите на Юнайтед за обрат обаче така и не стигнаха и сега отборът ще трябва да впрегне всички сили за реванша на 22 януари.

Съндърланд пък постигна първи успех над именития си съперник от ноември 2000 г.