Хеттрик на Гомес прати Байерн на върха в Бундеслигата

Съотборниците прегръщат щастливия голмайстор Снимка: Getty Images
Съотборниците прегръщат щастливия голмайстор
Миливое Новакович отбеляза едно от попаденията за драматичната победа на Кьолн с 4:3 над Хамбургер Снимка: getty images
Марио Гьотце от Борусия (Дортмунд) получи червен картон при нулевото равенство с Байер

Марио Гомес изстреля Байерн на върха във временното класиране в Германия със своя хеттрик за победата с 3:0 на гости на Кайзерслаутерн. Баварският колос има 9 точки от 4 мача, също колкото и Вердер, но с по--добра голова разлика.

Нападателят на Бундестима продължи със силното си представяне през седмицата, след като преди няколко дни отбеляза и победното попадение срещу Цюрих, с което подпечата визата на мюнхенския клуб за груповата фаза на Шампионската лига.

Българинът Илиян Мицански отново не бе включен в групата на „червените дяволи" за мача с баварците.

Утре Хановер и Борусия (Мьонхенгладбах) имат възможност да изпреварят лидера Байерн с победа съответно срещу Майнц и Шалке, която би им донесла актив от по 10 точки.

Голмайсторът на „А" група за сезон 2010/11 Гара Дембеле за пореден път бе използван като смяна в последните минути от треньора на Фрайбург Маркус Зорг и влезе в игра, след като резултатът 3:0 на двубоя с Волфсбург вече бе оформен.

И този кръг от Бундеслигата не мина без много резултатен мач. В среща с няколко обрата между славните в миналото Хамбургер и Кьолн гостите се наложиха с 4:3. Четвъртото попадение, донесло трите точки на „козлите" дойде чак в 88-ата минута, дело на канадския национален защитник Кевин Маккена.

В последния мач, игран днес, шампионът от миналия сезон Борусия (Дортмунд) и сребърният медалист Байер завършиха 0:0 в Леверкузен. Равен бе резултатът и в получените червени картони, след като Мирослав Кадлец и Марио Гьотце бяха изгонени през второто полувреме.