Бързите влакове от Манчестър продължават по график

Уейн Рууни не успя да се разпише във вратата на Норич Снимка: Getty Images
Уейн Рууни не успя да се разпише във вратата на Норич

Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити продължиха своя спринт към титлата в Англия с очаквани победи в VII кръг на Висшата лига.

Въпреки че двата тима вкараха общо шест побадения срещу Норич и Блекбърн, дълго време изпитваха трудности с намирането на пътя към противниковата врата.

"Червените дяволи" срещнаха сериозна съпротива от храбрите "канарчета" на "Олд Трафорд" и само далеч по-голямата класа им позволи да стигнат до крайното 2:0.

Юнайтед стигна до откриване на резултата чак в 68-ата минута, когато след едно центриране от ъглов удар последваха три удари с глава, като последният бе на Андерсон във вратата на Норич.

Феновете на домакините се успокоиха малко преди края, когато многоходова акция завърши с попадение на влезлия като резерва днес Дани Уелбек.

За Манчестър Юнайтед не игра Димитър Бербатов, останал през цялото време на пейката. Победата за английския първенец удължи серията му от 25 последователни мача без загуба в "Театъра на мечтите".

През второто полувреме паднаха и головете за "шумните съседи" от Манчестър Сити на "Иууд Парк" след безплодна първа част.

Адам Джонсън в 56-ата минута разпечати вратата на Блекбърн, а след още три навлизащият във все по-добра форма Марио Балотели уби интригата.

Самир Насри и Стефан Савич пък бяха другите двама реализатори за "гражданите" в събота следобед.

Нюкасъл излезе на 3-о място във временното класиране след 2:1 при визитата си на Уулвърхемптън.

Стилиян Петров изигра поредния си цял мач за Астън Вила. Бирмингамци спечелиха с 2:0 домакинската си среща с Уигън Атлетик и се изкачи на 6-а позиция. Автори за Вила станаха Гейбриъл Агбонлахор преди почивката и Дарън Бент в средата на втората част.

Останалите четири сблъсъка от кръга са в неделя, като двойките са Болтън - Челси, Фулъм - Куинс Парк Рейнджърс, Суонзи - Стоук Сити и Дербито на Северен Лондон Тотнъм - Арсенал.