И Испания със скъпоценна жертва заради Лигата

Сеск Фабрегас може да пропусне световното заради тази травма получена снощи Снимка: Getty images/Guiliver photos
Сеск Фабрегас може да пропусне световното заради тази травма получена снощи

Испания е поредната страна, която даде скъпоценна жертва в първите четвъртфинални срещи от Шампионската лига. „Ла Фурия" може да остане без Сеск Фабрегас за световното първенство в ЮАР през юни. Поне ако се сбъднат най-мрачните първоначални прогнози на лекарите на Арсенал и на самия футболист.

Капитанът на „артилеристите" е поредният с контузия след снощния мач на тима си срещу Барселона. Двата тима завъртяха зрелищно 2:2 на „Емирейтс". Европейския шампион поведе с 2:0 след фантастична игра и попадения на Златан Ибрахимович в 49-а и 56-а минута. Тео Уолкът и Сеск Фабрегас донесоха равенството с голове в 69-а и 85-а минута. Последният бе реализиран от дузпа, отсъдена за нарушение на Пуйол срещу самия Фабрегас. След края на срещата Сеск напусна терена накуцвайки.

„Очаквам най-лошото. Имам подозрения, че има нещо счупено", коментира халфът пред английските медии. „Мисля, че става дума за фибулата. Сложих крака си между тези на Пуйол когато ме фаулира и тогава получих удар. Когато изпълнявах дузпата не усетих нищо, но след това вече не можех да стъпя", допълни Сеск.

Той до последно бе под въпрос за срещата с Барселона от снощи заради контузия в коляното, получена на мача с Бирмингам от Висшата лига. Участието му бе потвърдено едва след първите пет минути на загрявката преди двубоя с каталунците. Въпреки че видимо изпитваше болка Сеск остана до края на срещата, а след това напусна стадиона с помощта на патерици.

Испанецът ще премине днес допълнителни изследвания, които да покажат какво всъщност е реалното му състояние и колко време ще се възстановява. Той със сигурност пропуска реванша с Барселона, тъй като е наказан за натрупани жълти картони.

„Ще изчакаме да видим какво ще покажат прегледите. Надявам се да мога отново да облека екипа на Арсенал този сезон. Не мисля, че новините ще бъдат много добри, но до последно ще се надявам да не е най-лошото", допълни футболистът.

Почти сигурно оставащите мачове на Арсенал до края на сезона ще пропусне и Уилям Галас. Той бе заменен с контузия още преди края на полувремето. „Той е с разтежение на мускул на прасеца и няма да играе до края на сезона. Мисля обаче че ще е готов за световното първенство", коментира мениджърът на лондончани Арсен Венгер. Той призна, че е рискувал с появата на Галас, който преди този мач се възстановяваше от контузия в продължение на шест седмици.

С контузия от снощния двубой е и Андрей Аршавин. Добрата новина за Венгер е очакваното завръщане на Робин Ван Перси, който е извън терена от ноември миналата година, отново заради травма.