Манчестър Юнайтед и Арсенал с разгромни победи

Димитър Бербатов вкарва 6-ия си гол за сезона във Висшата лига Снимка: Bgnes
Димитър Бербатов вкарва 6-ия си гол за сезона във Висшата лига

Отборите на Манчестър Юнайтед и Арсенал приключиха 2009 година с разгромни победи във Висшата лига на Англия.

Тимът на Димитър Бербатов победи с 5:0 Уигън на "Олд Трафорд" и запази второто място във временното класиране.

Бербатов игра до 68-ата минута на двубоя, когато беше заменен от Уелбек. В 50-ата минута капитанът на българския национален отбор отбеляза гол за 4:0. Toва беше 6-о попадение на Димитър Бербатов за сезона.

Преди него за Юнайтед се разписаха Уейн Рууни, Майкъл Карик, Рафал. Петия гол за "червените дяволи" вкара Антонио Валенсия, който беше определен и за играч на мача от Sky Sports.“Мисля, че през първото полувреме изиграхме най-силните си 45 минути от началото на сезона", заяви след мача мениджърът на "червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън, който на 31 декември празнува 68-ия си рожден ден.

След този успех Манчестър Юнайтед остана на две точки зад Челси и запази преднината си от две точки пред третия Арсенал, който има мач по-малко.

В другия мач от кръга отборът на Арсен Венгер спечели гостуването си на Портсмут с 4:1. Едуардо, Насри, Рамзи и Сонг отбелязаха за "топчиите", а за домакините се разписа Белхадж.

Загубата закова Портсмут на последното 20 място във Висшата лига с актив от 14 точки. Уигън е 16-и с 19 точки.