Борусия падна от последния в Бундеслигата, интригата се върна

Играчите на Борусия (Дортмунд) ще трябва да почакат с празненствата Снимка: Getty Images
Играчите на Борусия (Дортмунд) ще трябва да почакат с празненствата

Лидерът в немското първенство Борусия (Дортмунд) изненадващо загуби с 0:1 при гостуването си на съименника от Мьонхенгладбах в двубой от XXXI кръг.

Така преднината на "жълто-черните" пред преследвача Байер (Леверкузен) бе намалена на само 5 точки три кръга преди края, с което бе върната част от интригата за титлата.

"Аспирините" стигнаха до обрат при домакинството си на Хофенхайм, след като губеха с 0:1 и вече могат да бъдат спокойни за минимум втората си позиция след "хикса" на Байерн във Франкфурт.

Жизнено важният гол за домакините, които бяха на последно място преди този мач, падна в 35-ата минута, когато Мохамаду Идрису успя да се отскубне от противников защитник и с удар в близкия ъгъл да донесе трите точки на своите.

Простите сметки показват, че ако в следващия кръг Борусия (Дортмунд) победи, а Байер (Леверкузен) не вземе трите точки, то "жълто-черните" ще бъдат коронясани за седми път в своята история.

Водачът в подреждането приема Нюрнберг, докато бившият отбор на Димитър Бербатов гостува на Кьолн.

Останалите срещи от този кръг са в неделя. Закъсалият шампион отпреди два сезона Волфсбург приема Кьолн в пряк двубой за оцеляване.

Нюрнберг и Майнц 05 пък ще се изправят един срещу друг в конкуренция за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири наесен.